Nyheter

Hjertestarter og førstehjelpskurs!

Av: Tone Malm Meinich Hvam  |  Publisert: 4. september 2026  |  Siste nyheter  |  Arkiv

Vi tilbyr kurs og har ledige plasser - meld dere på!

KURS OG KOMPETANSE – FØRSTEHJELPSKURS FOR VÅRE FRIVILLIGE

I Asker Golfklubb ønsker vi å legge til rette for at våre frivillige og medlemmer som har roller i klubben, skal være godt rustet til å håndtere ulike situasjoner som kan oppstå. Derfor tilbyr vi kurs og opplæring som er relevant for de ulike rollene i klubben, eller du er et aktivt medlem som er her mye og som kan være til stor hjelp om uhellet er ute. 

Torsdag 17. september kl. 16.00–19.00 inviterer vi til førstehjelpskurs på klubbhuset, i regi av Blodstrupmoen.

Kurset vil være praktisk og relevant for situasjoner vi kan møte på en golfbane. Under førstehjelpsdelen vil vi blant annet gå gjennom blødninger, brudd og brannskader. Vi vil også ta for oss andre aktuelle temaer som skader etter treff av ball eller kølle, nedkjøling/nedising, illebefinnende og væskemangel.

Målet er å gi deltakerne økt trygghet og kunnskap om hvordan man kan reagere dersom en situasjon oppstår – enten det gjelder en spiller, gjest, frivillig eller kollega.

Kurset er åpent for alle som ønsker å delta, men vi oppfordrer spesielt dere som har roller og oppgaver i klubben til å benytte denne muligheten. God kompetanse og trygghet i slike situasjoner er viktig for hele klubben.

Sted:  Klubbhuset, Asker Golfklubb
Dato:  Torsdag 17. september
Kl.         16.00–19.00
Avholdes av Blodstrupmoen

Vi håper mange har anledning til å delta!

Påmelding ønskes til daglig leder;  tone@askergolf.no

Til orientering
Vi har hjertestartere ved hovedinngangen til klubbhuset, rett på innsiden. 
Vi har hjertestarter i proshopen. 
Marshall har hjertestarter i sin bil. 
Ring alltid 113 om uhellet er ute! Deretter tilkall hjelp på stedet/banen av de rundt. 
113 vil så veilede dere de første minuttene.  Mer lærer dere på kurset! 

God helg! 

Tone Malm Meinich Hvam 
Daglig leder 
Asker Golfklubb 


 

  
Bot Klubbassistent
Hei! Hva kan jeg hjelpe deg med i dag?